لوله های پلی اتیلن

سایز تولید: 90 میلیمتر تا 315 میلیمتر

مواد اولیه: پلی اتیلن PE80

ویژگی‌ها:

 • مقاومت شیمیایی عالی 
 • مقاومت خوب در برابر شرایط آب و هوایی
 • مقاومت بالا در برابر پارگی و فشار
 • مقاومت بالا در برابر ترک‌خوردگی ناشی از تنش
 • مقاومت در برابر خوردگی
 • اصطحکاک اندک
 • عایق گرما و الکتریسیته

لوله پلی اتیلن به زبان ساده لوله‌ای است که از جنس پلی‌اتیلن ساخته شده است و همین مواد پلی‌اتیلن است که به لوله خواصی می‌بخشد که باعث مزیت و محبوبیت لوله‌های پلی‌اتیلن شده است. کیفیت بالا، قابل اطمینان بودن لوله و اتصالات پلی‌اتیلن، سهولت بارگیری و حمل و نقل به دلیل وزن نسبتا پایین آنان، نصب سریع و آسان، انواع پلی‌اتیلن را به بهترین انتخاب در پروژه‌های گوناگون تبدیل کرده است. همچنین لوله پلی‌اتیلن دارای شعاع خمش مناسب می‌باشد و در دمای بسیار پایین دارای مقاومت بسیار خوبی در مقابل ضربه و فشار دارد. محیط‌های اسیدی و بازی و همچنین بسیاری از محلولها و مواد شیمیایی تاثیری بر پلی‌اتیلن نمی گذارند. همین امر یکی از مهمترین مزیت‌های لوله و اتصالات پلی‌اتیلن می‌باشد. مواد پلی‌اتیلنی که جهت تولید مورد استفاده قرار می‌گیرد با نوع مواد پلی‌اتیلنی که برای تولید سایر محصولات پلی اتیلنی مورد استفاده قرار می‌گیرد متفاوت می‌باشد. پلی اتیلن در گرید‌های مختلفی موجود می‌باشد و هر کدام از این انواع مواد پلی اتیلن جهت کاربردهای مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

کاربرد لوله‌های پلی اتیلن

کاربرد لوله های پلی‌اتیلن به دلیل مزایای بی‌شماری که دارند بسیار زیاد می‌باشد و هر روز شاهد ایجاد کاربردی جدید برای لوله پلی اتیلن می‌باشیم , که این کاربردها غالبا خلاقانه و منحصر بفرد می‌باشد و در بسیاری از کاربردهای لوله پلی اتیلن , این لوله جایگزینی برای دیگر انواع لوله‌ها شده است . لوله‌ پلی‌اتیلن (چگالی بالا HDPE) در حوزه وسیعی از خطوط لوله شهری، صنعتی، دریایی، حفاری و کشاورزی به کار می‌رود. کاربرد لوله پلی اتیلن در موقعیت‌هایی چون سطح زمین، حالت مدفون، شناور و سطوح زیر دریا آزمایش و... به اثبات رسیده است. لوله‌های پلی‌اتیلن قابلیت انتقال آب آشامیدنی، فاضلاب، موادشیمیایی، دوغاب، و پسماندهای خطرناک و گازهای فشرده را دارند.

می توان گفت که لوله‌های پلی‌اتیلن در برابر لوله های دیگر مزایای بیشتری داشته، که به همین دلیل در مصارف گوناگونی نیز مورد استفاده قرار می گیرد، از جمله موارد استفاده برای شبکه های آبرسانی در سراسر کشور است که فرآیند آب رسانی با وجود این لوله‌ها و اتصالات پلی‌اتیلن آبرسانی به روستاها و مناطق دور افتاده بسیار آسان شده است. همچنین به شبکه های فاضلاب روستایی و شهری کمک بسیاری کرده است، و در مواردی مانند آبیاری قطره ای، پوشش انواع کابل و نیز در راستای تهویه مناطق و انتقال پسماندهای شیمیایی بسیار کاربرد دارد.

مواد اولیه لوله های پلی اتیلن

پلی اتیلن از پلیمریزاسیون اتیلن و الفین به همراه دوده آنتی اکسیدان تهیه می شود. این ماده به صورت تجاری در سه نوع پلی اتیلن با دانسیته کم، پلی‌اتیلن با دانسیته متوسط و پلی‌اتیلن با دانسیته بالا به بازار عرضه می شود.

هرچه دانسیته مواد پلی‌اتیلن بیشتر باشد مقاومت آن بیشتر است بدین منظور این شرکت از مواد پلی‌اتیلن با دانسیته بالا جهت تولیدات خود استفاده می نماید.

مواد اولیه پلی‌اتیلن پس از ورود به کارخانه در محل قرنطینه انبار قرار گرفته و سپس آزمون های زیر توسط واحد کنترل کیفیت بر روی آن انجام میگردد:

 • دانسیته
 • شاخص جریان مذاب
 • آزمایش پایداری حرارتی
 • تعیین درصد دوده (در صورتی که مواد اولیه خود رنگ باشد)

پس از انجام آزمون های فوق در صورت تایید توسط واحد کنترل کیفیت مواد وارد پروسه تولید می شود.